Om oss

Boka semesterboende smidigt online
Trygg och enkel uthyrning av din bostad på Costa del Sol

Vision

Semesterbostaden – det självklara valet vid uthyrning av din semesterbostad

Språk

Kontor

Erfarenhet

Gäster

Personligt.
Långsiktigt.
Lönsamt.

Semesterbostaden startades som en Property Management firma, specialiserad inom uthyrning och förvaltning av utländska ägares bostäder.

Vi på semesterbostaden erbjuder en rad tjänster inom förvaltning, tillsyn och uthyrning av fastigheter. Vår vision är att förenkla ägandet och bidra till lönsamma uthyrningsbostäder på Costa del Sol.

Semesterbostaden strävar alltid efter att lämna ett förstklassigt kundbemötande till er som fastighetsägare och gäst.

  • Kundnöjdhet 98% 98%
  • Svarsfrekvens 100% 100%
  • Belägging 92% 92%
Joel Hansson

Joel Hansson

CEO & Founder

Email: Joel.hansson@semesterbostaden.se
Telefon: +34 631 94 25 73

Luisa Acevedo

Luisa Acevedo

CFO

Email: luisa.acevedo@semesterbostaden.se
Telefon: +34 631 94 25 73

Cecilia Brynte

Cecilia Brynte

Manager Marbella

Email: Cecilia.brynte@semesterbostaden.se
Telefon: +34 631 026 561

Yerli Orozcu

Yerli Orozcu

Finance

Email: yerli.orozcu@semesterbostaden.se
Telefon: +34 951 90 75 75

Andrea Nacer

Andrea Nacer

Manager Málaga

Email: andrea.nacer@semesterbostaden.se
Telefon: +34 635 551 223

Elliot Pournasiri

Elliot Pournasiri

Booking & Marketing Manager

Email: Elliot.pournasiri@semesterbostaden.se
Telefon: +34 951 90 75 75 

Tiki Moreno

Tiki Moreno

Manager Housekeeping

Email: tiki.moreno@semesterbostaden.se
Telefon: +34 640 28 10 21

Leydi Castaño

Leydi Castaño

Housekeeper

Email: leydi.castano@semesterbostaden.se
Telefon: +34 951 90 75 75 

Gloria Acevedo

Gloria Acevedo

Housekeeper

Email: Gloria.Acevedo@semesterbostaden.se
Telefon: +34 951 90 75 75

Ricardo Gallego

Ricardo Gallego

Runner

Email: Ricardo.gallego@semesterbostaden.se
Telefon: +34 611 25 87 56

Juan Carlo Fernandez

Runner

Email: Juan.carlos.fernandez@semesterbostaden.se
Telefon: +34 612 55 89 97

Boka ett möte

För trygg och smidig uthyrning

EnglishSpainSwedish